please wait...

Odkurzacz centralny

 

scroll upscroll down

Odkurzaczem centralnym sprząta się w taki sam sposób jak odkurzaczem tradycyjnym. Różnica polega na tym, że węża ssącego wkłada się nie do samego odkurzacza, lecz do gniazdka w ścianie. Stamtąd zasysane wraz z kurzem powietrze przenosi się rurami ukrytymi w ścianach do jednostki centralnej, która montowana jest w piwnicy, garażu, kotłowni czy jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym. Zanieczyszczone powietrze jest stamtąd wydmuchiwane na zewnątrz domu.


 odkurzacz centralny

 

Silnik oraz zbiornik na kurz są umieszczone w osobnym pomieszczeniu, dlatego nie są ani widoczne, ani słyszalne. Gniazdka ssawne, które są właściwie jedynym widocznym elementem odkurzacza centralnego są gustowne i dobrane kolorystycznie według wskazań klienta, dlatego nie rzucają się w oczy.

 

rura odkurzacza centralnego

 

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest o wiele efektywniejsze niż odkurzaczem tradycyjnym. Wytwarza on większe podciśnienie i przepływ powietrza. Jest wygodniejszy w użyciu, gdyż nie stwarza konieczności przenoszenia sprzętu z pokoju do pokoju. Dodatkowym udogodnieniem są automatyczne szufelki – urządzenia, które pozwalają na to, aby zamiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, które również zasysane są do jednostki centralnej, a później na zewnątrz domu. Są one montowane najczęściej w kuchniach lub przedsionkach.

 

szufelka odkurzacza centralnego

 

Dodatkową zaletą odkurzacza centralnego jest usuwanie kurzu i wszelkich roztoczy, dzięki czemu ułatwia się funkcjonowanie osobom z uczuleniami lub alergiami.

 

odkurzacz_centralny.jpg