| Materiały instalacyjne |
| niedziela, 31 stycznia 2010 12:49 |
|
Nasza firma współpracuje z wieloma dystrybutorami materiałów wentylacyjnych. Instalacje są wykonywane przy użyciu rur sztywnych, które są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju bodźce i będą służyć przez długie lata.
Kanały i kształtki okrągłe
Kształtki wentylacyjne wykonywane są zgodnie z normami PN-B-03434, PN-EN 12237, z blach stalowych ocynkowanych w klasie Z 275 (PN-89/H-92125), lub innych blach kwasoodpornych lub nierdzewnych. Blachy łączone są na zamki blacharskie oraz nakładkę ze zgrzewaniem, natomiast technologiczne ubytki powłoki ochronnej zabezpieczane są trwałymi środkami antykorozyjnymi. Kształtki standardowo montuje się na wsuwkę. Mogą jednak być one również zakończone pierścieniami stalowymi ocynkowanymi z otworami montażowymi.
Kanały i kształtki kwadratowe
Przewody wentylacyjne proste wykonywane są zgodnie z normą PN-B-03434,PN-B-76001, PN-EN 1505, z blach stalowych ocynkowanych w klasie Z 275 (PN-89/H-92125), lub innych materiałów, np. blach kwasoodpornych lub nierdzewnych. Przewody zakończone są ramkami montażowymi, które wykonane są z profili giętych z blachy o szerokości 20mm, 30mm, 40mm (wielkość uzależniona jest od wymiaru dłuższego boku kanału i od klasy szczelności). Płaszcz przewodów wzmacniany jest poprzez poprzeczne falowanie blachy oraz usztywnieniami rurkowymi z łącznikiem krzyżowym. Blachy łączone są na zakładkę (zamek typu Pitsburg), technologiczne ubytki powłoki ochronnej zabezpieczane są natomiast trwałymi środkami antykorozyjnymi.
Kanały wentylacyjne OMEGA
Dostępny w ofercie firmy Dospel system kanałów wentylacyjnych Omega składa się z siedmiu rodzajów kształtek o przekroju 1/4 walca. Do dyspozycji są różnej długości kanały proste przelotowe, trójniki, narożniki oraz nawiewniki, z których można zbudować kompletny kanał powietrzny, do którego podłączymy każde urządzenie. Właściwy dobór i konfiguracja elementów daje w rezultacie system umożliwiający stworzenie instalacji, która odpowiada indywidualnym potrzebom obiektu. Regulacja nawiewu odbywa się poprzez usuwanie części powierzchni nawietrznika – w jego strukturze znajdują się fabrycznie zaślepione otwory, które należy udrożnić stosownie do wymagań.
|
| Poprawiony: poniedziałek, 22 lutego 2010 17:31 |



